Преподобний Лаврентій Чернігівський — наш співвітчизник і сучасник. У 1950 році він відійшов у вічність, тож спогади про нього живі у пам’яті багатьох людей, яким він допоміг за свого життя. І нині мільйони віруючих отримують допомогу цього дивовижного святого, звертаючись до нього у молитвах.

 

Дивіться три найкращих відео про преподобного Лаврентія: два документальні фільми та відеорозповідь Блаженнішого Митрополита Володимира.

№ 1

«Преподобний Лаврентій Чернігівський»

Документальна стрічка із сурдоперекладом телекомпанії «Глас» оповідає про життя та служіння Луки Проскури, відомого сьогодні православним вірянам як Лаврентій Чернігівський.

№ 2

«Преподобный Лаврентий Черниговский»

В фильме телеканала НТН о преподобном Лаврентии Черниговском впервые использованы архивные материалы из следственных дел НКВД, воспоминания очевидцев, редкие фотографии и кинокадры.

Особое место уделено трагическим событиям периода коммунистических гонений на Православную Церковь в СССР.

Также звучат комментарии исследователей церковной истории Сергея Шумило и Владислава Дятлова, а также Блаженнейшего Митрополита Владимира (Сабодана) Киевского и всея Украины, Предстоятеля УПЦ, настоятельницы Черниговского Свято-Успенского Елецкого монастыря игумении Амвросии (Иваненко) и многих других.

№ 3

«Преподобний Лаврентій Чернігівський»

Слово Блаженнішого Митрополита Володимира про преподобного Лаврентія Чернігівського.