Вітаємо усіх з четвертим днем Світлої Седмиці ― адже саме так називається тиждень після Пасхи— Воскресіння з мертвих Господа, Бога та Спаса нашого Іісуса Христа.

Свято Пасхи Христової від самого початку було світлим, загальним, всеохоплюючим та найбільш тривалим християнським торжеством.

Від апостольських часів існує устав, згідно з яким пасхальні урочисті богослужіння тривають сім днів, а великоднє привітання «Христос Воскрес» лунає впродовж 40 днів до свята Вознесіння.

Але навіть після цього періоду ніхто не може заборонити нам вітати одне одного нагадуванням про найголовнішу подію в житті людства.

***

Цими світлими днями нам варто пам’ятати, що Справжня Пасха ― це зовсім не духмяні паски з тіста й сиру, не пофарбовані яйця-крашанки чи щедро накритий стіл.

Наша Істинна Пасха ― Воскреслий Христос, і споживаємо ми цю Пасху щоразу, коли причащаємось у храмі Його Тіла й Крові.

А ще варто постаратися цілий рік зберігати відчуття Світлої Великодньої ночі, і це допоможе здолати будь-яку пітьму в душі.

***

Особливе святкування в Світлий Четвер – молитовна згадка про нашу співвітчизницю, преподобну Анастасію, велику княгиню Київську – вона відійшла до Бога в 1900 році.

Олександра-Фредеріка-Вільгельміна, принцеса Ольденбурзька, або Велика княгиня Олександра Петрівна Романова, дружина князя Миколая, рідного брата Олександра Визволителя – з таким ім’ям залишилася вона в історії.

Преподобна Анастасія, інокиня Києво-Покровська – такою увійшла вона в православні святці, долучивши до імені в чернецтві назву чернечої обителі, яку створила в Києві за власні кошти. Ця обитель стала однією з найкращих лікарень свого часу, в якій медичну допомогу отримували сотні малозабезпечених.

Її життя співзвучно читанню з Євангелія від Іоанна, яке розповідає про зустріч Христа із фарисеєм Никодимом – представником тогочасної єрусалимської еліти. В цьому читанні є такі слова: «Якщо хто не народиться згори, не може бачити Царства Небесного».

Тож намагаймося і ми, подібно до цієї святої, завжди пам’ятати про духовне життя, та у Світлі Великодні дні наповнювати свої серця радістю про Воскресіння Христове!

 

прп.Анастасія Києво-Покровська

прп.Анастасія Києво-Покровська

прп.Анастасія Києво-Покровська

прп.Анастасія Києво-Покровська

прп.Анастасія Києво-Покровська