Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Смирнов Олексій Павлович

Статус: триває збір підписів

Петиція №22/011839-еп. Подана 30.09.2015

Дата початку збору підписів: 30.09.2015

ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:

Ми, громадяни України, різних релігійних громад, прагнемо жити у мирній країні, де панує закон, а влада і народ взаємно поважають один одного і турбуються про всебічний розвиток кожного громадянина. Звертаємось до Президента, як гаранта захисту прав громадян і свободи віросповідання, з вимогою вжити заходів щодо припинення провокацій проти релігійних громад в Україні і Української Православної Церкви під предстоятельством митрополита Київського і всієї України Онуфрія, зокрема.

Вимагаємо негайно нагадати органам державної влади та місцевого самоврядування, що Церква відділена від держави. Право громадян на свободу віросповідання захищене законом. Територіальні громади не вправі втручатися в стан справ релігійної громади. Колективна власність громади так само недоторканна, як і будь-яка інша власність, і розпоряджатися нею мають право виключно законні власники на підставі власного статуту та законів України. Будь-які суперечки щодо права розпоряджатися власністю повинні вирішуватися в Господарському суді. Слід публічно нагадати ініціаторам інших методів вирішення суперечок господарського характеру про кримінальну відповідальність за сприяння рейдерству.

Наполягаємо на введенні кримінальної відповідальності представників органів державної влади та місцевого самоврядування за винесення на порядок денний питань, які не входять в їх компетенцію, а також затвердження з цих питань будь-яких рішень. 

Зобов'язати представників влади та місцевого самоврядування дотримуватися принципу рівновіддаленості від усіх конфесій, що діють на затвердженій території, під час виконання обов'язків (бути членом будь-якої релігійної громади, відвідувати її релігійні збори державний службовець має право лише як приватна особа). 

Ввести кримінальну відповідальність власників ЗМІ за поширення неправдивої інформації про релігійні громади: публікацію бездоказових матеріалів, які ганьблять громаду і ображають почуття віруючих.

Позбавляти реєстрації кандидатів у депутати та органи самоврядування всіх рівнів за заклики щодо дискримінації громадян України за їх релігійні переконання.

https://petition.president.gov.ua/