21 грудня Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в храмі святителя Миколая, архієпископа Мір Лікійських, чудотворця в Барі (Італія), повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

За богослужінням молилися чисельні паломники з України, Росії, Грузії та інших країн, а також місцеві жителі.

Рака з мощами знаходиться прямо під вівтарем крипти базиліки Святителя Миколая

Рака з мощами знаходиться прямо під вівтарем крипти базиліки Святителя Миколая

Місто Барі, що розташовано в Південній Італії – це всесвітній центр шанування святителя Миколая, архієпископа Мір Лікійських. Тут у храмі, зведеному на честь святого в кінці XI століття, покояться його мощі, вклонитися яким щорічно приїжджають тисячі християн. Мощі святителя були вивезені з Мір Лікійських (нині м. Демре, Туреччина) в Барі у травні 1087 року.

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

По завершенні богослужіння Предстоятель УПЦ благословив усіх православних вірян, які прибули в італійське місто вклонився нетлінним мощам святителя Миколая Мірлікійського.

Нагадаємо, що напередодні Його Блаженство звершив акафістне читання на честь святителя Миколая і помолився за мир на Українській землі та благословення для багатомільйонної пастви Української Православної Церкви.

Рака з мощами свт. Спиридона Тримифунтського

Рака з мощами свт. Спиридона Тримифунтського

Того ж дня Блаженніший Митрополит Онуфрій прибув до міста Керкіра (Греція), де знаходяться мощі святителя Спиридона Тримифунтського. Його Блаженство зустрів митрополит Керкіри і Іонійських островів Нектарій.

Ввечері Предстоятель звершив акафістне читання у храмі на честь святителя Спиридона Тримифунтського та підніс молитву за Україну перед мощами святого .