Ми віримо, що молитва людей, які підняли такий великий подвиг, долаючи сотні кілометрів в молитві, буде почутою.

Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій під час своєї проповіді у День Хрещення Русі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженство зокрема зазначив, що на святкування Дня Хрещення Русі до Києва прибули віруючі Української Православної Церкви з усіх куточків України, а також дістався до своєї кінцевої точки Всеукраїнський хід молитви за мир в Україні.

«Віряни прибули в столицю нашої держави, для того, щоб приєднатися до спільного свята, — сказав він. — У ці дні також прийшли Хресні ходи зі сходу України – із Святогірської Лаври з Святогірською чудотворною іконою Богородиці, і з заходу – з Почаївської Лаври – з Почаївською чудотворною іконою Божої Матері. Вони об’єднались вчора в Києві на горі святого князя Володимира».

Архіпастир підкреслив, що в ці дні святкування Хрещення Русі «ми засвідчили про те, що хочемо, щоб був мир на нашій землі».

Він наголосив, що «Хресний хід був присвячений тому, щоб ми помолилися сугубою молитвою за мир в нашій країні, щоб Бог послав нам добрий розум – терпіти і поважати один одного».

Східний і Західний хресні ходи зустрілися на Європейській площі в столиці
Східний і західний хресні ходи зустрілися
на Європейській площі в столиці

Нагадаємо, Всеукраїнський хресний хід миру, любові і молитви за Українустартував 3 липня від Святогорської лаври, а 9 липня — від Почаївської. Загальна протяжність шляху від Святогорська склала понад 700 кілометрів, від Почаєва — понад 400. Закінчилася молитовна хода 27 липня в Києво-Печерській Лаврі. Сюди з Володимирської гірки вулицями Києва з молитвою прийшли майже 100 тисяч вірян УПЦ.

Блаженніший владика висловив надію, що цей молитовний подвиг віруючих нашої Церкви буде прийнятий Богом.

«Ми віримо, що молитви цих багатьох людей, які підняли такий великий подвиг, долаючи сотні кілометрів, в тяготі від спеки і тих незручностях, які супроводжують подорож, будуть почуті Богом, — сказав Митрополит Онуфрій. — Ми сподіваємося, що разом з молитвами паломників будуть почуті і наші молитви про те, щоб Бог умилосердився над нами».

«Бог готовий дати Свою милість. Нам тільки потрібно відкрити свої душі і повернути свої лиця до нього. І тоді благодать Божа віллється в наші серця і душі, а від нас пошириться на наші сім’ї, всю нашу країну і народ», — зазначив Предстоятель.

Його Блаженство побажав усім молитовного покрова святого рівноапостольного князя Володимира.

«Нехай молитвами рівноапостольного князя Володимира, Хрестителя нашого Господь змилується над нами і посилає нам ту благодатну силу, яка допомагає долати труднощі земного життя в любові до Бога, і в любові один до одного, — сказав він. — Бажаю, щоб ми всі, об’єднані цією Божественною любов’ю, досягнули вічного спасіння на Небі у Христі Господі Іісусі нашому, Якому від нас слава, честь і поклоніння, нині і в безкінечні віки. Амінь».

28 липня 2016 року, у день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, у Святому Хрещенні Василія, День Хрещення Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Як зазначалося раніше, цього року урочистості до Дня Хрещення Русі співпали зі святкуванням 1000-річчям перебування давньоруського чернецтва на Святій Горі Афон.