За Божественною літургією в день свята молилося 15 архієреїв та близько 3 тисяч віруючих з різних єпархій УПЦ

24 вересня 2016 року в Свято-Успенській Святогірській Лаврі відбулися святкові пасхальні богослужіння з нагоди дня Собору Святогірських святих. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт Святогірської Лаври.

Ікона Собору Святогірських святих

8 травня 2008 року Священний Синод Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром (+2014, Сабоданом) благословив для місцевого прославлення (Журнал №38) та вшанування 16-ти подвижників благочестя, які «у святих горах на Донці» подвизалися.

Цього дня пізню Літургію в Успенському соборі Лаври очолив митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, намісник обителі митрополит Святогірський Арсеній, митрополит Горлівський і Слов’янський Митрофан, архієпископ Краснолиманський Аліпій, архієпископ Макіївський Варнава, архієпископ Ізюмський і Куп’янський Єлисей, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, єпископ Львівський і Галицький Філарет, єпископ Бердянський і Приморський Єфрем, єпископ Южненський Діодор, а також братія Святогірської Лаври у священному сані та численне духовенство з різних єпархій України.

Всього на урочистій службі в головному храмі Святогірської обителі були присутні близько 3 тисяч молільників.

Після запричасного вірша до пастви зі словом проповіді звернувся митрополит Горлівський і Слов’янський Митрофан.

Після закінчення святкової Літургії відбувся урочистий хресний хід навколо Свято-Успенського собору. З молебним співом багатотисячна хода обійшла навколо головного храму обителі. На чолі хресного ходу несли ікону Собору преподобних отців Святогірських.

На завершення хресного ходу для віруючих була приготована братська трапеза.

На передодні свята в обителі було звершено всеношну в Успенському соборі.