За даними останнього соціологічного дослідження, 76.2% українців довіряють Церкві, і майже стільки ж відсотків складає антирейтинг довіри українським ЗМІ — 78%.

Відповідні результати опитування були опубліковані Інститутом публічної політики і консалтингу, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на УНН.

Всеукраїнське опитування громадської думки було проведено Інститутом публічної політики і консалтингу ІНПОЛІТ спільно із Independent British Council of Foreign Relations та за фінансової підтримки асоціації випускників Robert Gordon University (Великобританія).

Згідно даного опитування, найбільше довіряють українці Церкві – 76.2%, трохи менше волонтерам – 51.4%.

При цьому респонденти висловили велику недовіру ЗМІ. Антирейтинг довіри українським медіа складає 78%. Вітчизняні ЗМІ значно втратили у довірі порівняно з 2014 роком, і баланс довіри до них перейшов у негативний.

Низький рівень довіри серед громадян України спостерігається й до різних гілок державної влади. «Президенту України довіряють 13.7%, уряду довіряє 18.9%, депутатському корпусу — 7.3%», — йдеться в результатах опитування. Варто зазначити, що 97.4% українців не довіряють й розслідуванням корупційних справ.

Нагадаємо, нещодавно Блаженніший Митрополит Онуфрій від імені Священного Синоду УПЦ направив звернення Президенту України з проханням “докласти необхідних зусиль щодо припинення спроб на державному рівні використовувати питання релігії і конфесійного вибору громадян України у політичних маніпуляціях і зведенні рахунків між політичними опонентами”.

Методом телефонного опитування з 1 по 11 листопада було опитано 2240 респондентів, які мешкають у 120 населених пунктах усіх областей України (крім Криму та Донбасу).  Похибка дослідження становить не більше 2.8%.

114c07a-01