18 вересня 2017 року розпочалося паломництво православних українців до святинь Ізраїлю. Десятки організованих груп, а цього року це понад 2000 паломників, відвідають Святу Землю. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У складі однієї з груп 19 вересня вирушила офіційна делегація УПЦ на чолі з митрополитом Запорізьким і Мелітопольським Лукою.

Відразу після прибуття на Святу Землю української делегації, в Єрусалимській Патріархії відбулася зустріч Блаженнішого Патріарха Єрусалимського і всієї Палестини Феофіла III та митрополита Луки, котрий, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, представляє численних кліриків і мирян з України, які прибули в ці дні в Ізраїль.

Паломники відвідають усі святі місця, пов’язані з подіями земного життя Господа нашого Іісуса Христа та Пресвятої Богородиці. З благословення Патріарха Єрусалимського Феофіла ІІІ, священнослужителі УПЦ візьмуть участь в богослужіннях в Єрусалимському Храмі Воскресіння Христового, у Віфлеємському храмі Різдва Пресвятої Богородиці та біля інших святинь Ізраїлю.

Паломництво на Святу Землю організовано Паломницьким Центром Української Православної Церкви, за підтримки Паломницької служби Руської Духовної Місії в Єрусалимі.

Перед початком поїздки 16 вересня у Києві відбувся молебень «за подорожуючих», який очолив єпископ Бородянський Варсонофій. Розповідаючи про особливості цьогорічного паломництва, Неоніла Ворсіна – заступник директора Паломницького Центру УПЦ, зазначила, що «цей рік для нас особливий, оскільки виповнюється 200 років від дня народження архімандрита Антоніна (Капустіна) — одного з керівників Місії».

«Саме його труди з благоустрою святих місць полегшують перебування сучасних паломників в Ізраїлі. Якби не він — маршрут по Святій Землі виглядав би зовсім інакше», — сказала Н. Ворсіна. У зв’язку з цим, всі паломники матимуть можливість відвідати могилу цього подвижника і молитовно вшанувати його пам’ять.