З 26 по 28 січня 2018 року 72 хорових колективи, а це понад 1300 учасників взяли участь у ХХV-му Всеукраїнському фестивалі духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва», який проходив у м. Дніпрі.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Дніпропетровської єпархії.

Організаторами співочого форуму виступили Дніпропетровська єпархія УПЦ і Дніпровський міська рада.

Перед початком офіційної церемонії відкриття фестивалю глядачі переглянули вокально-театральну виставу на тему євангельського оповідання про Різдво Христове.

Далі до учасників заходу звернувся митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, який відзначив важливість подібних пісенних форумів, які об’єднують людей з різних куточків України в єдиному прагненні славити Народжене Богонемовля.

Начальник управління культури і мистецтв Дніпровської міської ради Євген Вікторович Хорошилов подякував усім, хто відгукнувся на запрошення взяти участь у ювілейному Всеукраїнському фестивалі духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва», який , за його словами, вже 25 років є окрасою культурного життя міста.

Митрополит Іриней попросив Євгена Вікторовича передати щиру подяку меру Дніпра Борису Альбертовичу Філатову за підтримку і всіляке сприяння у проведенні заходу.

У фестивалі взяли участь як колективи із Дніпропетровського регіону, що виступили в перший день прослуховувань, так і хорові колективи з Києва, Харкова, Нікополя, Рівного, Одеси, Хмельницького, Бердичева, Маріуполя, Черкас, Сум, Вінницької області, які виступили 27 січня.

У програмі фестивалю звучали духовні твори 10 мовами світу: німецькою, грузинською, французькою, іспанською, італійською, польською, білоруською, українською, російською та латиною. У фестивалі взяли участь професійні та аматорські, світські та церковні, дитячі та дорослі колективи.

Виступи учасників оцінювало журі на чолі з митрополитом Іринеєм. У складі журі — священнослужителі єпархії, заслужені працівники культури та викладачі музичних вишів.

28 січня відбулася церемонія закриття фестивалю та гала-концерт. Інформацію щодо лауреатів та переможців буде опубліковано згодом.

За повідомленням прес-служби Ніжинської єпархії, 3 місце серед аматорських хорів виборов хор “Варвиця”, що діє при храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Варва.

Всеукраїнський фестиваль духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва» започаткований у 1994 році та щороку проводиться у січні. З 1994 по 2018 роки відбулося 25 фестивалів, участь в яких взяло понад 40 тис. виконавців – 15 тис. дітей та 27 тис. дорослих із 50 міст України, Білорусі, Росії, Молдови та Грузії. За всі роки проведення заходу його глядачами та учасниками стали понад 100 тис. дітей та дорослих.