Парафіяни Свято-Успенського храму УПЦ м. Кропивницький та зокрема вихованці недільної школи звернулися до міського голови та прихильників «ПЦУ» із закликом не забирати в них храм та засвідчили вірність Українській Православній Церкві, яку очолює Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Онуфрій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на прес-службу Кіровоградської єпархії.

Як зазначили в єпархіальній прес-службі, громаду Свято-Успенського храму обурило звернення основного благодійника будівництва храму міського голови Кропивницького А. Райковича щодо його одноосібного рішення передати цей храм до новоствореної релігійної структури «ПЦУ». Оскільки частина парафіян вже більше 10 років входить до громади Успенського храму і особисто доклали чимало зусиль до його будівництва.

Члени Релігійної громади на честь Успіння Пресвятої Богородиці звернулися до Райковича А.П.

«Церковна громада, котра у різній мірі брала участь в будівництві та котра дотепер щиро доглядає і піклується про благоустрій Свято-Успенського храму одноголосно засудила рішення Андрія Райковича передати його до “ПЦУ”», — зазначили в єпархії.

Саме тому громада Свято-Успенського храму вирішали провести 23 січня 2019 року, за участі настоятеля храму митрополита Кіровоградського і Новомигородського Іоасафа, ключаря храму протоієрея Сергія Новака та представників Єпархіальної ради, парафіяльні збори, на котрих були присутні більше 100 представників релігійної громади храму.

У прес-службі єпархії також розповіли, що на закрите зібрання прийшли і деякі представники міської ради та активісти, котрі не мають жодного відношення до духовного життя та діяльності храму. «На пропозицію покинути закрите засідання ці представники категорично відмовилися та всіма силами намагалися зірвати засідання зборів», — додали.

Парафіяни, серед яких вихованці недільної школи, звернулися до міського голови та прихильників «ПЦУ» не відбирати в них храм.

«У цьому храмі я причащаюсь щонеділі. У нас є недільна школа, де ми займаємося, малюємо, співаємо. Ось, як бачите на стенді, наші роботи. Ми співаємо з нашим хором… Нашим храмом ми здійснювали поїздку на море… ені дуже подобається цей храм і прошу: не забирайте в нас наш храм!», — звернулися маленька парафіянка та разом з іншими вихованцями недільної школи виконала Різдвяну колядку.

Деякі діти навіть дуже розчулилися через те, що храм Божий, який став для них справжнім дімом Божим, влада хоче передати новоствореній церковній структурі.

Ще одна учениця недільної школи зауважила: «…Знаю, як всі парафіяни люблять нашу церкву, як вдячні за те, що її побудували, що вони можуть молитися Христу… Зараз мені дуже страшно, що ми не зможемо саме тут молитися і приймати Христові Таїнства. Прошу: не забирайте наш храм!..».

Незважаючи на присутність сторонніх осіб, котрі під приводом звершення молитов прийшли в храм та час від часу заважали проведенню зборів провокаційними гаслами, як підкреслили в Кіровоградській єпархії, одноголосним рішенням релігійної громади Свято-Успенського храму в ході зібрання було ухвалено рішення зберігати вірність Українській Православній Церкві та Її Предстоятелю.