Київські парафії декілька тижнів збирали продукти, засоби гігієни та одяг для жителів Чернігівщини. 

Попри складну ситуацію на Київщині, віруючі вирішили допомогти тим, кому зараз ще важче й відправили в Чернігівську єпархію майже 18 тонн гуманітарної допомоги. Про це повідомили в Синодальному соціально-гуманітарному відділі, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«У Чернігові декілька тисяч мешканців залишилися без даху над головою — через обстріли пошкоджено їхні будинки. Під час воєнних дій на території Троїцького кафедрального собору та Чернігівського духовного училища жило більш як 600 біженців з дітьми. Навіть зараз лишилося декілька співробітників єпархії, у яких зруйноване житло», — розповідає секретар Чернігівської єпархії протоієрей Ігор Пидан.

За словами священика, у Чернігові зараз не вистачає найнеобхідніших продуктів, а ті які є у магазинах, коштують дорожче аніж до війни. Ще гірша ситуація у багатьох селах області: продукти не привозять узагалі, а люди на межі виживання.

Допомогу для чернігівців співробітники Синодального соціально-гуманітарного відділу УПЦ збирали на території однієї з православних парафій під Києвом. Речі та продукти зберігали у приміщенні недільної школи. Православні волонтери та жителі села декілька годин завантажували автомобіль. 11 травня гуманітарну допомогу вже зустрічали біля кафедрального Свято-Троїцького собору Чернігова.

«Дуже дякуємо нашим православним братам і сестрам із Києва. Ми зараз дуже потребуємо такої підтримки. Гуманітарну допомогу ми розподілимо між міськими храмами, де її отримають нужденні, бідні та багатодітні сім’ї. А також будемо розвозити по сільських парафіях, де найтяжче з продуктами», — говорить отець Ігор.

«Висловлюємо щиру подяку Синодальному відділу УПЦ із соціально-гуманітарних питань за надану гуманітарну допомогу! Також велика вдячність усім, хто долучився до збору благодійної допомоги, — майже 18 тонн харчових продуктів, дитячого харчування, памперсів, засобів гігієни, ковдр, подушок, одягу та ін. — для підтримки найуразливіших верств населення Чернігівської єпархії», — написали 11 травня на офіційній сторінці Чернігівської єпархії.

Синодальний соціально-гуманітарний відділ УПЦ вже готує новий вантаж для Чернігівської єпархії й закликає підтримати його місію.

Реквізити відділу:

✅ Р/р UA953052990000026008005005362
МФО 40721804 АТ КБ
ПриватБанк ЄДРПОУ 40721804
З позначкою «Місія Милосердя».

✅ Або на карту відділу: 5169 3305 2147 1273.