Цього дня молитовно прославляються всі святі, які догодили Богові своїм життям.

19 червня 2022 року Православна Церква святкує пам'ять Усіх Святих, що у всесвіті просіяли. Цього дня молитовно прославляються всі святі, які догодили Богові своїм життям.

Церква згадує і тих, чиї імена відомі, і тих, чиї імена знає лише Господь. По суті, це свято – іменини всіх православних християн.

Свято відоме з кінця IV – початку V століть. Існує проповідь святителя Іоанна Златоуста на згадку «всіх святих, по всьому світу постраждалих», в якій уже вказується день святкування аналогічний до існуючого в даний час.

Серед піснеспівів преподобного Єфрема Сиріна є згадка про святкування на честь усіх святих.

Студійський, а потім і Єрусалимський Типікон поміщають свято на честь всіх святих на першу неділю після П'ятидесятниці.

Така послідовність свят виявляє їхній логічний зв'язок: святі просяяли хоч і в різний час різними подвигами, але за благодаттю єдиного Святого Духа, що вилився на Церкву в день П'ятидесятниці.

© 2022 ХРАМ СВЯТИТЕЛЯ ЧУДОТВОРЦА НИКОЛАЯ НА ВОДАХ. Все права защищены.