За десять місяців війни співвітчизникам передано тисячі тонн гуманітарних вантажів.

З першого дня війни Українська Православна Церква, розділяючи скорботи та тягар своєї країни, надає допомогу всім людям незалежно від їхнього віросповідання. Про це йдеться у звіті керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія за 2022 рік.

Монастирі та парафії УПЦ допомагають біженцям, лікарням, військовим і територіальній обороні, нужденним, опікуються людьми, які потрапили у скрутне становище внаслідок бойових дій. До всебічної допомоги долучаються українські парафії за кордоном та Помісні Православні Церкви, які вже направили до єпархії УПЦ сотні тонн гуманітарних вантажів.

Одним із пріоритетів Української Православної Церкви стало надання допомоги мирним жителям.

За десять місяців війни понад 50 тисяч вимушених переселенців отримали житлову та евакуаційну допомогу в єпархіях. Постраждалим мирним громадянам видано майже 3,5 тисячі тонн гуманітарної допомоги та виділено понад 25 мільйонів гривень фінансової допомоги. Для закупівлі медичних препаратів Церква надала понад 1,5 мільйона гривень. Нужденним та малозабезпеченим людям роздано понад 550 тисяч порцій обідів.

Збройним Силам України та бійцям Територіальної оборони від Української Православної Церкви передано понад 180 тонн гуманітарної допомоги. Близько 20 мільйонів гривень витрачено на будівельні матеріали, дерево, маскувальні сітки та амуніцію. Крім того, пораненим військовослужбовцям надано медичну допомогу на суму майже 4 мільйони гривень.

Для військових силами парафій та монастирів закуплено і передано 80 автомобілів. Єпархії у прикордонних областях витратили понад 1 мільйон гривень на закупівлю бетонних блоків та цегли для будівництва блокпостів. Віруючі виготовили та передали на передову понад 20 тисяч окопних свічок.

Архієреї, духовенство, студенти духовних шкіл та миряни регулярно здають кров для поранених та постраждалих.

Загальна сума допомоги для ЗСУ складає майже 30 мільйонів гривень.