У ході взяли участь віруючі з різних єпархій УПЦ.

Хресний хід за мир та спокій в Україні зі старовинним чудотворним списком Барської ікони Божої Матері відбулася 12 січня 2023 року в м. Бар Вінницької області, повідомляє прес-служба Вінницької єпархії Української Православної Церкви.

Молитовна хода, присвячена загальноєпархіальному святкуванню перенесення чудотворної Барської ікони Божої Матері, розпочалася після молебню в Успенському кафедральному соборі.

«Помолимось щоб Бог дарував нам переможний мир для нашої України», – сказав у напутньому слові митрополит Вінницький і Барський Варсонофій.

Незважаючи на міцний мороз та ожеледицю, багатолюдна колона прочан урочисто перенесла старовинний образ, який донедавна перебував у Шаргородському Миколаївському чоловічому монастирі, у Барський жіночий монастир. У хресному ході взяли участь настоятельниця Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря та жіночого монастиря на честь Барської ікони Божої Матері ігуменя Антонія (Стеценко) та старша монахиня Димитрія (Філікова) із сестрами.

Після хресного ходу в Барському монастирі відбулася Божественна літургія. Богослужіння звершили митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, духовенство Вінницької, Могилів-Подільської та інших єпархій Української Православної Церкви. Богослужбові піснеспіви виконав об'єднаний сестринський хор Браїловського та Барського монастирів.

Після сугубої ектенії архієреї піднесли особливі прохання за мир на українській землі і сугубо помолилися за Святу Православну Церкву, яка сьогодні знову зазнає утисків. На завершення богослужіння було звершено чин славлення перед іконою Різдва Христового й прочитана молитва до Пресвятої Богородиці перед Її Барським образом.

Митрополит Варсонофій привітав паству зі святом та подякував митрополиту Агапіту і наміснику Шаргородського монастиря архімандриту Паїсію (Куліберову) за повернення старовинного чудотворного списку Барської ікони Божої Матері до рідної обителі. Усі причетні до цієї історичної події були нагороджені грамотами Предстоятеля Української Православної Церкви.

Нагадаємо, з 2011 року в Барському монастирі перебуває чудотворна Барська ікона Божої Матері, відома з ХVII століття. За переказами, святиня перебувала у стародавньому Барському монастирі, після закриття обителі у 1960-х роках захована в будинку її останніх насельниць – матушок Серафими, Амвросії та Гавриїли. Після смерті черниць до 1999 року перебувала у священика Одеської єпархії, потім – в Успенському соборі м. Бар Вінницької області. 12 січня 2011 року урочистою багатотисячною ходою перенесена у скит Браїлівського жіночого монастиря, нині – Барський жіночий монастир. 4 листопада 2022 року до обителі було повернуто старовинний чудотворний список Барської ікони Божої Матері, який зберігався в Шаргородському Миколаївському чоловічому монастирі Могилів-Подільської єпархії.