Наприкінці літургії відбулося поклоніння Хресту, після чого Предстоятель привітав вірян зі святом.

19 березня 2023 року, у Неділю Хрестопоклонну, Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив урочисте богослужіння на площі біля Хрестовоздвиженського храму Києво-Печерської лаври.

Під час літургії тисячі вірян УПЦ помолилися просто неба, повідомляє news.church.ua.

Відео з богослужіння опублікували на сторінці Facebook Української Православної Церкви.

Перед літургією Предстоятель очолив чин хіротонії у читці над студентами 4-го класу Київської духовної семінарії та І курсу Київської духовної академії.

Блаженнішому владиці співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський та Чорнобильський Павло, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський та Броварський Антоній, архієпископ Обухівський Іона, архієпископ Арцизький Віктор, архієпископ Баришівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство Лаври. Зі своїм архіпастирем молилися тисячі вірян Української Православної Церкви.

Після прочитання святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі.

Предстоятель звершив дияконську хіротонію випускника Київської духовної академії Михайла Потрогоша. Новий диякон служитиме в соборі на честь преподобних Антонія та Феодосія Печерських у Василькові.

Наприкінці літургії відбулося поклоніння Чесному Хресту, після чого Предстоятель привітав вірян із Хрестопоклонною неділею та благословив усіх.

Нагадаємо, 10 березня 2023 року на адресу Києво-Печерської лаври було направлено попередження про розірвання договору щодо використання державного майна. Ченцям наказано залишити обитель до 29 березня.