3 вересня в Свято-Пантелеімонівському монастирі на Афоні  урочисто вшанували Світлописаний образ Богородиці.

В Свято-Покровському соборі  обителі  Божественну літургію очолили митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій та митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Також було звершено Літургію у храмі на честь  Світлописанного образу.

За богослужінням ієрархи Української Православної Церкви молилися про мир в нашій країні.

Після відправи  був звершений Хресний хід до місця явлення  Пресвятої Богородиці, де був відслужений  Соборний водосвятний молебень над джерелом в каплиці.

***
Чудесне явлення  Пресвятої Богородиці в  Свято-Пантелеімонівському монастирі відбулося 3 вересня 1903 р.  Під час роздачі милостині при Святих воротах монастиря була зроблена фотографія, на якій згодом виявився зображений образ Божої Матері, приймаючої милостиню з рук старця-ченця в числі незаможної братії.