5-6 жовтня 2014 року Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій відвідав Сєверодонецьку єпархію.

5 жовтня Предстоятель Української Православної Церкви побував в Успенській Святогірській лаврі і в місті Сєверодонецьк Донецької області.

У Лаврі Блаженніший владика вклонився мощам преподобного Іоанна Затворника і відслужив молебень перед іконою Божої Матері «Святогірська».

Митрополит Онуфрій побажав наміснику монастиря архієпископу Святогірському Арсенію і братії Божої допомоги й терпіння в нелегкому несенні чернечого подвигу.

Потім митрополит Онуфрій у супроводі єпископа Сєверодонецького і Старобільського Никодима та інших ієрархівУкраїнської Православної Церкви відвідав храмовий комплекс «Лісова Дача» м. Сєвєродонецька, де молився за всеношною.

Після закінчення богослужіння Його Блаженство звернувся до віруючих. «Я схиляюся перед мужністю й витримкою, яку ви виявили, коли у вашому місті брат повстав на брата і пролилася кров. Нелегким був шлях до вас, але ваші відкриті серця, ваші радісні очі стали для нас втіхою і гідною нагородою після трудів», — зазначив Блаженніший владика.

6 жовтня митрополит Онуфрій звершив Божественну літургію та чин прославлення святих на площі перед кафедральним собором Різдва Христового м. Сєвєродонецька.

Його Блаженству співслужили митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, архієпископ Краснолиманський Аліпій, архієпископ Святогірський Арсеній, архієпископ Макіївський Варнава, архієпископ Ізюмський і Куп'янський Єлисей,архієпископ Городницький Олександр, єпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеїмон, єпископ Дніпродзержинський і Царичанський Володимир, єпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, єпископ Ірпінський Климент, єпископ Бердянський і Приморський Єфрем, духовенство Сєверодонецької єпархії.

За богослужінням було відправлено останню заупокійну літію по старцю Димитрію Горському і інокині Параскеві (Дибіній), після чого митрополит Луганський і Алчевський Митрофан зачитав рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 19 червня 2014 року про причислення блаженної інокині Параскеви Старобільської і праведного Димитрія Горського до лику місцевошанованих святих (журнали № 16 та № 19), а єпископи Бердянський і Приморський Єфрем та Ірпінський Климент прочитали житія новопрославлених святих.

За Літургією Предстоятель Української Православної Церкви підніс сугубі молитви про мир і подолання ворожнечі.